Ketvirtadienis, 02.01.2025, 16:33
Sveikinu Jus Гость | RSS

ŠVIESOS KELIU

Pagrindinis » 2024 » Gruodis » 29 » Sūris - narkotikas
18:25
Sūris - narkotikas

1981 m. grupė mokslininkų iš Wellcome Research Laboratories Research Triangle Park (Šiaurės Karolina) pranešė apie nuostabų atradimą. Išanalizavę karvės pieno mėginius, mokslininkai aptiko cheminės medžiagos, labai panašios į morfiną, pėdsakų. Cheminių bandymų serija patvirtino, kad tai buvo morfinas – morfijus nedideliais kiekiais. Tiesą sakant, morfino rasta ne tik karvės, bet ir žmogaus piene. Morfinas yra opiatas ir greitai sukelia priklausomybę. Kaip jis pateko į pieną? Pirmoji morfino kilmės versija buvo susijusi su karvių mityba. Iš aguonų išgaunamas medicininiais tikslais naudojamas morfinas, tačiau jį gamina ir kai kurie kiti augalai, kurie galėtų atsidurti karvių pašaruose. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad karvės jį gamina pačios, kaip ir aguonos. Nedideli kiekiai morfino kartu su kodeinu ir kitais opiatais gaminasi karvių kepenyse ir gali patekti į pieną.

Piene esantys opiatai greičiausiai yra atsakingi už raminamąjį žindymo poveikį kūdikiams ir galbūt sūrio priklausomybę sukeliančias savybes.

Karvės piene – kaip ir bet kuriame kitame piene – yra baltymo, vadinamo kazeinu, kuris, suskaidytas virškinimo metu, išskiria įvairius opiatus, vadinamus kazomorfinais. Puodelyje karvės pieno yra apie šešis gramus kazeino. Nugriebtame piene yra šiek tiek daugiau kazeino gaminant sūrį. Trisdešimties gramų sūrio gabalėlyje yra apie penkis gramus kazeino, o kiekviename iš šių gramų yra milijonai kazeino molekulių. Jei pažvelgsite į molekulę per galingą mikroskopą, ji atrodo kaip ilga karoliukų grandinė ("karoliukai" yra aminorūgštys, tai yra statybiniai blokai, iš kurių organizme gaminami baltymai). Kai geriate pieną ar valgote sūrį, skrandžio rūgštis ir žarnyno bakterijos susmulkina kazeino molekulines grandines į įvairaus ilgio kazomorfinus. Viena iš jų, trumpa penkių aminorūgščių eilutė, turi dešimtadalį morfijaus skausmą malšinančios galios.

Ką opiatai daro piene? Motinos piene esantys opiatai ramina kūdikį ir, atrodo, žymiai sustiprina motinos ir vaiko ryšį. Taip, to negalima padaryti tik šūkaujant ir lopšinėmis. Išmintingoje Gamtoje psichologiniai ryšiai visada turi fizinį pagrindą. Norite to ar ne, motinos pienas kūdikio smegenims veikia kaip vaistas. Taigi Gamta garantuoja gyvybiškai glaudaus ryšio tarp kūdikio ir jo mamos užmezgimą: jis žįsta krūtį ir gauna reikiamų maistinių medžiagų. Kaip ir heroinas ir kodeinas, kazomorfinai slopina žarnyno judrumą ir aiškiai turi antidiarėjinę funkciją. Dėl sūrio opiatų poveikio suaugusieji dažnai mano, kad sūris juos verčia jaustis gerai. Opiatų skausmą malšinantys vaistai taip pat turi stiprinantį poveikį.

Klausimas, kokiu mastu pieno opiatai gali patekti į suaugusiųjų kraują, lieka atviras. Iki praėjusio amžiaus 90-ųjų buvo manoma, kad per didelis baltymų dalelių dydis neleidžia joms prasiskverbti pro žarnyno sienelę į kraują, išskyrus vaiko, kurio virškinimo traktas dar nėra toks išrankus, kas praeina.  Remiantis tuometine teorija, pieno opiatų veikimas apsiribojo virškinamojo trakto sritimi ir malonumą smegenims teikė netiesiogiai, per hormonus, patenkančius iš virškinimo trakto į smegenis. Eksperimentais, kurių metu savanoriai vartojo liesą pieną ir jogurtą, prancūzų mokslininkai sugebėjo įtikinamai įrodyti, kad bent nedidelis kazeino dalelių kiekis patenka į kraują. Be to, didžiausia jų koncentracija atsiranda praėjus keturiasdešimčiai minučių po valgio. Kiti mokslininkai išsiaiškino, kad kai pieno produktai yra maitinančios moters dietos dalis, karvės pieno baltymai iš virškinamojo trakto patenka į kraują ir į jos pieną tokiais kiekiais, kad sukeltų kūdikio skrandžio sutrikimus ir dieglius.

Buvo padaryti keli kiti stebinantys ir nuviliantys atradimai. Žmogaus piene, kaip ir karvės piene, yra kazeino, nors ir mažesniais kiekiais ir kiek kitokia forma. Ištyrę grupę neseniai pagimdžiusių moterų, Švedijos mokslininkai padarė išvadą, kad opiatai iš motinos pieno kartais patenka iš krūties per kraują į smegenis. Kai kurioms moterims, kurių kraujyje buvo ypač daug opiatų – opiatų, gautų iš kazeino jų motinos piene – išsivystė pogimdyminė psichozė. Mokslininkai jau seniai įtarė, kad šio sindromo, lydimo sumišimo, haliucinacijų ir kliedesių (simptomų, kurie viršija nuotaikų kaitą, būdingą pogimdyminei depresijai, dažniau pasitaikančiam reiškiniui), negalima priskirti tik gimdymo stresui, gimdymo naštos atsiradimui. motinystė ir atsiskyrimas nuo nerūpestingos jaunystės. Akivaizdu, kad kažkas apnuodijo naujųjų motinų smegenis. Švedai teigė, kad šis „kažkas“ buvo opiatas, išsiskiriantis iš kazeino motinos piene. Faktas yra tas, kad kazeinas yra tiek vaistas, tiek maistinė medžiaga ir yra visų pieno turinčių produktų, ypač sūrio, pagrindas.

Sūryje kazeino yra daug daugiau nei karvės ar žmogaus piene. Reikia nepamiršti, kad sūriuose ir kituose pieno produktuose yra daug daugiau hormonų ir kitų cheminių medžiagų, kurių funkcijos dar nenustatytos. Mokslininkai palaipsniui izoliuoja šias medžiagas, bandydami suprasti jų biologinį poveikį ir vaidmenį plėtojant tokį plačiai paplitusią potraukį sūriui.

Pavyzdžiui, ar mėgsti sūrį? Ar turėčiau nerimauti? Atsakymas aiškus: taip. Norėdami suprasti, kodėl, nereikia eiti toli, tik svarstyklės vonios kambaryje. Jo priėmė sunkų sprendimą mokslo labui kuriam laikui atsisakyti sūrio. Iš visų dietos pakeitimų šis vienas žingsnis leido jai labiausiai sumažinti riebalų suvartojimą. Natūralu, kad tai lėmė reikšmingą svorio kritimą. Net nesportuodama ar neribodama suvartojamų kalorijų ar porcijų dydžio, ji stebėjo, kaip lėtai, bet užtikrintai tirpsta jos papildomi kilogramai – po kilogramą per savaitę, savaitė po savaitės.

Sūrio gamybos proceso esmė – išgauti vandenį ir laktozę, sukoncentruoti riebalus ir baltymus (t. y. kazeiną). Nenuostabu, kad standartinėje 56 gramų sūrio porcijoje yra ne mažiau kaip 15 gramų riebalų ir 200 kalorijų – ir tai dar prieš tampant sumuštiniu. Tiesiog perkelkite sūrį į šoną ir išgelbėsite save nuo visų tų riebalų ir kalorijų.

Nugalėdami sūrio pagundą, atsikratysite didžiulio kiekio ne tik riebalų, bet ir pačios kenksmingiausios jų rūšies. Dauguma sūryje esančių riebalų yra sotieji riebalai, didinantys cholesterolio kiekį kraujyje ir užsikimšusių arterijų bei širdies ligų riziką. Taigi, jei įveiksite sūrio pagundą, galite pasveikinti save. Atsisveikinote su riebalų ir kalorijų šaltiniu ir tuo pačiu labai padėjote savo organizmui funkcionuoti.

 Neseniai atliktas tyrimas nustatė šiuos karvės piene esančius hormonus ir susijusias chemines medžiagas: prolaktiną, somatostatiną, melatoniną, oksitociną, augimo hormoną, liuteinizuojantį hormoną atpalaiduojantį hormoną, skydliaukę atpalaiduojantį hormoną, skydliaukę stimuliuojantį hormoną, vazoaktyvųjį žarnyno peptidą, kalcitoniną, paratiroidinį hormoną , kortikosteroidai, estrogenai, progesteronas, insulinas, epidermio augimo faktorius, į insuliną panašus augimo faktorius, eritropoetinas, bombezinas, neurotenzinas, motilinas, cholecistokininas.

Jūs esate planas! Skleisdami tiesą, mes dalyvaujame žmonijos pabudime ir pasirenkame laisvės ir teisingumo naudai.
Taikos ir ramybės

Peržiūrų: 66 | Pridėjo: virgis | Reitingas: 0.0/0
Viso komentarų: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Tinklapio meniu
Įėjimo forma
Paieška
Kalendorius
«  Gruodis 2024  »
PRANTTRKETPENKTŠEŠTSEKM
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Užrašų arhyvas
Statistika

Tinkle viso: 2
Svečių: 2
Vartotojų: 0