Pirmadienis, 25.09.2023, 18:48
Sveikinu Jus Гость | RSS

ŠVIESOS KELIU

Pagrindinis » 2011 » Balandis » 19 » Pradinės žinios apie Aurą ir Čakras
17:50
Pradinės žinios apie Aurą ir Čakras
Aurą ekstrasensai regi beveik visada. Parapsichologai tvirtina, kad jos egzistavimas įrodomas vaikų piešiniais, kuriuose pavaizduoti žali šunys ir oranžiniai medžiai. Egzistuoja metodikos, leidžiančios paprastam žmogui išmokti plika akimi matyti aurą.
Nežiūrint į tai, vis dar ginčijamasi, ar iš viso aura egzistuoja. Specialistai tvirtina, kad ji ne tik egzistuoja, bet ir turi konkrečias savybes – kvapą, dydį, formą ir spalvą. Kalbėti ir  aprašyti kvapą nelengva, tačiau kiekvieno žmogaus jis individualus. Aura (jos dydis) turi aiškiai apibrėžtas ribas. Sveiko žmogaus kiaušiniško kokono formos auros storis – apie 5 cm, dydis apytiksliai 70–100 cm. Auroje įrašyta kiekviena mintis, jausmai bei veiksmai - ir dabartiniai,ir iš preities. Kiekvienas turi savo auros šviesą, gali būti blanki, pilka o kartais -šviesi ir nuostabiai švytinti. Ji gali mirgėti ar pulsuoti, būti įvairių formų, tačiau svarbiausia -ji visuomet yra judri, nuolat kintanti, o taip pat gali būti spalvota. Dvasiškai tobulėjant aura plečiasi. Rašoma, kad didžiųjų pranašų ir senovės mokytojų aura buvo itin galinga ir tokia skaisti, kad paprasti mirtingieji virš jų galvų galėjo matyti aureolės švytėjimą.
Auros būna vienspalvės ir „vaivorykštinės", t. y. daugiaspalvės. Laikui bėgant spalvos, priklausomai nuo žmogaus minčių ir emocinės veiklos, gali keistis. Jos visada pasako apie tikrąjį vidinį gyvenimą. Auros nepakeisi jokiomis gudrybėmis.
XX amžiuje išmokta aurą fotografuoti ir fiksuoti. N. Tesla ir S. Kirlijanas, Zolotovas ir Korotkovas – žymūs mokslininkai, kurie kiekvienas savaip sprendė auros vizualizacijos klausimą.
Forografavimas - tai akimirkos užfiksavimas...kaip ir žmogaus atvaizdo fiksavimas...Aura kinta, kaip ir kūnas - todel klysta tie, kurie mano jog nuotrauka atspindi pačia aura - tai tik momentas - nuotrauka -smalsumas ...noras pamatyti ka kiti mato, pažvelgti iš salies

Mes esame sukurti iš energijos, kuri persmelkia kiekvieną mūsų esybės sluoksnį. Fizinis kūnas-tai tik energija, kuri vibruoja lėčiau negu mums suvokiama energija. Aura-tai energetinis kūnas, turintis savo sluoksnius ir energetinę sandarą, savo kanalus ir organus. Fizinės ar emocinės traumos gali sutrikdyti ar net sužaloti aurą. Jeigu šie sužalojimai nėra laiku pataisomi ir nuolat kartojasi, jie gali pasireikšti fiziniame kūne kaip ligos požymiai aremocinis bei mentalinis irimas. Aura ir čakros parodo mūsų fizinio kūno būklę. Įtampa, traumos ar skausmingi emociniai išgyvenimai, širdgėla, gali pasireikšti, kaip blokavimas bei sutrikimas auroje žymiai ankščiau negu kaip dvasiniame, taip ir fiziniame lygmenyje. Bloką galima užsidėt lengvai, bet nusiimt sunkiai, nes jį nuimti gali tik profesionalas. Todėl labai svarbu kontroliuoti savo mintis, fantazijas ir troškimus. Jeigu mes ilgai ko nors trokštame ir į tai sutelkiame daug energijos, ankščiau ar vėliau šis troškimas išsipildo. Todėl ir privalome būti labai atsargūs ko nors norėdami ar trokšdami, nes labai galimas daiktas, kad tai gausime. Būkime tikri, ar tai, apie ką svajojame, iš tikrųjų mums reikalinga. ”Kur eina mintis ten ją seka energija”ir atsiranda pasėkmės.
Aura tiesiogiai susijusi su čakromis. Čakros – tai nerviniai centrai, kaupiantys ir skirstantys fizinę, protinę, emocinę ir dvasinę energiją. Egzistuoja septynios pagrindinės ir keturiasdešimt dvi antrinės čakros (beje, įvairios pasaulio dvasinės mokyklos jų priskaičiuoja daugiau nei 360). Čakra, išvertus iš sanskrito kalbos, reiškia „ratas" arba „diskas", taigi tai atspindi idėją, kad kiekviena jų sukasi tik jai būdingu dažniu.
Rytų šalyse čakros lyginamos su lotoso žiedais. Manoma, kad dvasiškai pažengusių žmonių lotosų lapeliai palaipsniui išsiskleidžia ir energetiniai ratai patys pradeda suktis.
Pagrindiniai centrai išsidėstę išilgai centrinio energetinio kanalo – Sušumn, kuris eina stuburu. Kiekviena čakra turi savo funkciją ir pavadinimą (iš viršaus žemyn): Sahasrara, Adžna, Vishuddha, Anahata, Manipura, Svadhisthana, Muladhara.
Šie centrai atitinka septynias vaivorykštės spektro spalvas ir septynias muzikinio eilėgarsio natas. Todėl žmogaus aura būna spalvota, o tai priklauso nuo subtiliųjų kūnų išsivystymo ir energetinių kanalų (čakrų)  atvirumo.

  Daugelyje ezoterinių knygų aprašoma vien tik mentalinė bei emocinė-jausmų aura ir visai neužsimena apie pačią svarbiausią auros jėgą. Kone kiekvienas žmogus, truputį, atsargiai paeksperimentavęs, gali pranos aurą pajusti, o dažnai pamatyti ir paprasta akimi.Tai auros forma, esanti arčiausiai fizinio kūno ir su juo glaudžiai susijusi. Su mentaline būsena sąsaja silpnesnė. Pagrindinė pranos aura yra bespalvė-kaip tyras vanduo ar deimantas. Aiškiaregiai ją mato kaip ruožotus švytinčius šerelius, panašius į ežiuko spyglius, sklindančius nuo žmogaus.Kuo stipresnė žmogaus gyvybinė jėga, tuo lengviau pamatyti šį fenomeną. Kartais atrodo, jog pranos aura tampa panaši į atšvaistą apie degančios žvakės arba dujų liepsną. Jis pajuntamas sveikinantis paduodant ranką ar kitaip artimai kontaktuojant su magnetinių galių turinčiu žmogumi. NE kartą esame sutikę žmonių, kurie tiesiog siurbia mūsų energija, ir pabendravę su jais pasijuntame išsekę ir nuvargę. Pranos Aura-tai gyvybinės energijos spinduliavimas, gyvenimo jėgos galios kylančios iš mūsų fizinio ir mentalinio gyvenimo veiklos.Tai "garas”,varantis gyvenimo traukinį ir parodantis žmogaus gyvybingumą arba jo stoką.
MULADHARA – PAGRINDINĖ ČAKRA

čakraMuladhara, išvertus iš sanskrito kalbos, reiškia „šaknis" arba „pagrindas". Ši vadinamoji šakninė čakra išsidėsčiusi stuburgalio (uodegikaulio) srityje. Muladhara sieja žmogų su materialiuoju pasauliu ir yra kitų čakrų veiklos pagrindas. Joje slypi visa žmogaus potencija. Ji teikia pasitikėjimo jausmo, stabilumo, palaiko pagrindinį išgyvenimo instinktą – poreikį dirbti, apsirūpinti maistu, būstu, šeima; ji įkūnija kovą už išgyvenimą ir išlikimą; tai visų instinktų šaltinis.
Harmoningai veikiant Muladharai žmogus jaučiasi stabilus, patenkintas savimi, jaučia vidinę jėgą. Jis veržlus ir gali ištverti konfliktines ir kritines  situacijas. Toks žmogus priima sprendimus ir juos įgyvendina nejausdamas ypatingo krūvio; jis energingas, aktyvus, pagaulus, mąsto apie aukštus dalykus, bet „kojomis tvirtai stovi ant žemės".
Pusiausvyros sutrikimai pagrindinėje čakroje pasireiškia tuo, kad žmogaus mintys, interesai sukoncentruoti tik fiziniams poreikiams, kaip antai valgis, gėrimas, seksas, pinigai. Jis jaučia poreikį patenkinti savo norus,  nė nemąstydamas apie poelgių padarinius. Šios čakros veikimo trukdžiai dažniausiai sukelia įvairaus pobūdžio baimes, silpnumą, godumą, pyktį, paklydimus (alkoholizmas, narkomanija, agresija, despotizmas, prievartos aktai).
Čakrai atsiveriant išlaisvėja įgimti talentai, žmogus stabilizuojasi, atranda galimybių geriau pažinti ir plėtoti savo stipriąsias puses.
Muladhara susijusi su šiais kūno organais: skeletu, dantimis, nagais, tiesiąja žarna, antinksčiais, prostata.
Energijos spalva – raudona.
II. SVADHISTHANA – SEKSUALINĖ ČAKRA

čakraSvadhisthana, išvertus iš sanskrito kalbos, reiškia „AŠ buveinė". Ją dar vadiname bambos čakra. Ji išsidėsčiusi dubens srityje ir yra emocijų, seksualinių energijų ir kūrybinių gebėjimų  centras. Svadhisthana lemia teisingą seksualinio patrauklumo suvokimą, lytinių partnerių pasirinkimą, seksualinių emocijų ir asociacijų gausą.
Kai seksualinė čakra veikia harmoningai, žmogus suvokia savo vidinę jėgą ir yra atviras jausmams. Jo aukšta savimonė, jis nesileidžia manipuliuojamas, savo individualybės neaukoja dėl palankesnio visuomenės vertinimo. Jis sveikai, logiškai (ne be smalsumo) vertina seksą, nevengia nuotykių, naujų potyrių. Žmogus jaučia geismą, kuris yra gyvenimo  ir laimės stimulas. Kai čakra stabili, žmogus maloniai bendrauja, išreiškia ir jaučia nuoširdžius jausmus kitiems. Jis nepriklausomas, bet tuo pačiu gerbią kito laisvę ir pasirinkimą, supranta artimųjų žmonių jausmus ir save vertina kaip visuomenės dalį. Čakrai harmoningai veikiant nesergama lyties organų ligomis, alergijomis, artritais, žmogus neturi problemų dėl inkstų veiklos, visų kūno skysčių balanso ir sveikatos.
Seksualinės čakros nestabilumo būklė gali rimtai nusilpninti žmogų kovojant už  savirealizavimą. Tuo atveju pasireiškia gyvenimo džiaugsmo nebuvimas, nuovargis, nerimas ir nepasitenkinimas, kas gali sukelti psichozes arba fizinę agresiją. Galimi iškrypimai, nevaisingumas.
Su Svadhisthana susijusios finansinės problemos. Jeigu čakra pažeista, žmogus gali būti išlaidus, nuolat neturėti pinigų.  
Svadhisthana susijusi su šiais kūno organais: dubeniu, limfos sistema, inkstais, tulžies pūsle, kiaušintakiais, prostata, sėklide, kiaušide, lyties organais ir visais organizme esančiais skysčiais: krauju, limfa, maisto virškinimo sultimis, sperma.
Energijos spalva – oranžinė.
III. MANIPURA – SAULĖS REZGINIO ČAKRA

čakraManipura, išvertus iš sanskrito kalbos, reiškia „deimantinė vieta". Čakra išsidėsčiusi saulės rezginio zonoje – diafragmos srityje, tarp krūtinkaulio ir bambos. Ši čakra išreiškia žmogaus ego. Ji atsakinga už asmenybės vystymąsi ir emocijų išraišką pasauliui, vadovauja norui pasiekti pripažinimą ir vietą visuomenėje.
Harmoningai veikiant saulės rezginio čakrai auga gebėjimas teisingai vertinti gyvenimą, turėti nepriklausomą asmeninę nuomonę, įsisavinti žinias ir patirtį, kurios formuoja asmenybę. Manipuros esmė ta, kad ji teikia galimybę pasinaudojant talentais ir gabumais atlikti savo gyvenimo misiją ir nueiti asmeninį likimo kelią materialiajame pasaulyje visais lygiais įgyvendinant savo siekius. Per ją aukštesniųjų čakrų dvasinė jėga integruojama į materialųjį pasaulį. Harmoninga šios čakros veikla sukuria ramybės ir vidinės harmonijos pojūtį. Šios čakros ugdymas pavers visas jūsų svajones realybe, įgyvendins gyvenimo planus ir atves į sėkmę.
Nesant čakros pusiausvyros gali pasireikšti siekis manipuliuoti kitais žmonėmis, piktnaudžiauti valdžia. Toks žmogus jaučia poreikį sutelkti savo rankose valdžią, pirmauti, tampa ambicingu, kupinu puikybės. Pykčio pasauliui ir skriaudos jausmus žmogus stropiai slepia, apsimesdamas, kad „viskas normalu". Tuo tarpu užgniaužti jausmai neduoda ramybės, sunku atsipalaiduoti ir jis kenčia nuo depresijos ir pykčio priepuolių.
Nesprendžiant su šia čakra susijusių vidinių problemų ištinka skrandžio ir žarnyno augliai, kepenų, tulžies, blužnies ir kitos ligos. Visos jos yra nervinio pobūdžio, o ilgainiui ima gilėti (diabetas, leukemija ir kt.).  
Manipura susijusi su šiais kūno organais: kvėpavimo sistema ir diafragma, virškinimo sistema, skrandžiu, kepenimis, blužnimi, kasa, tulžies pūsle, plonuoju žarnynu, vegetatyvine nervų sistema.
Energijos spalva – geltona.
IV. ANAHATA – ŠIRDIES ČAKRA

čakraAnahata, išvertus iš sanskrito kalbos, reiškia „amžinai skambantis būgnas". Ji išsidėsčiusi lygiagrečiai su širdimi krūtinės centre ir jungia 3 žemutines – materialiąsias – su 3 viršutinėmis – dvasinėmis čakromis. Būdama visų čakrų centras ji yra meilės, atjautos, globos ir ištikimybės lizdas. Jos veikla leidžia prisiderinti prie kito žmogaus, jį pajusti, prisiliesti dvasia ir jam leisti tai daryti emociniu, dvasiniu ir fiziniu lygmeniu. Tik širdies čakra lemia tai, kad mylime ir veržiamės prie meilės. Ji vadovauja mūsų gebėjimams duoti ir priimti meilę. Ji moko atiduoti save kitiems, atleisti, pateisinti ir pagailėti. Nusivylimą, pyktį galime neutralizuoti tik meile. Meilėje slypi ir gydomosios galios. Sirgdami siųskite savo meilę į sergantį organą – gijimas pagreitės.
Bendraujant su žmogumi, kurio Anahata plati, stabili, pasijuntama laisvai ir lengvai atveriama širdis. Pagalba kitam neglosto jo ego (savimeilės) ir „neiščiulpia" energijos.  Jo geranoriškumu nevalia naudotis piktam. Tokiu žmogumi lengva pasitikėti, nes jauti jo supratingumą, ir jis kuria harmoniją visur, kur tik pasirodo.  
Kai ši čakra nestabili, žmogus jaučia baimę būti paliktas, prarasti meilę, arba paskęsta svetimose problemose, kurios trukdo jam gyventi, nes jis kenčia už kitus. Kitų paramą, pagalbą jis laiko savo silpnumo pripažinimu, todėl jo meilė nebūna tobula. Kai širdies čakra nedarni, žmogus myli tik todėl, kad patirtų kitų palankumą, prieraišumą.
Jeigu ši čakra neišvystyta, galima širdies ir krūtinės ląstos hipertrofija, leukemija, kraujo ligos, imuninės sistemos sutrikimai.
Anahata susijusi su šiais kūno organais: širdimi, kraujotaka, plaučiais, imunine sistema, oda, rankų riešais, užkrūčio liauka.
Energijos spalva – žalia.
V. VISHUDDHA – KAKLO ČAKRA

čakraVishuddha, išvertus iš sanskrito kalbos, reiškia „apsivalymas". Čakra išsidėsčiusi sprando, gerklų srityje kiek aukščiau kaklo duobutės ir lemia bendravimą ir žmogaus asmenybės ryškumą. Vishuddha sujungia mintis ir jų raišką, yra įkvėpimo židinys. Per šią čakrą priimame savo vidinį balsą, išreiškiame savo esmę, realizuojame norus ir idėjas. Kai ji atvira ir subalansuota, žmogus pasitiki savimi ir siekia saviraiškos. Kaklo čakra stimuliuoja atsakomybės jausmą – žmogus jaučia atsakomybę už save, už saviugdą ir asmeninį gyvenimą. Jis supranta, kad jo veiksmai, ketinimai ir mintys daro įtaką pasaulio visumai.
Darbas su kaklo čakra, jos atvėrimas ir stabilizavimas pagerina ryšį su fiziniu kūnu, padeda žmogui jį „girdėti". Kai kaklo čakra atvira, žmogus jaučiasi laisvas, savarankiškas ir nepriklausomas, ryžtingas. Jis save teisingai vertina. Jausmai, protas ir mintys vieningi. Kaklo čakra kuria gebėjimą suprasti savo minčių jėgą ir kitų kalbos prasmę, slypinčią po ištartais žodžiais. Vishuddha  kuria giluminį suvokimą, kaip sukurtas pasaulis, ir suteikia pilnumos pojūtį, pasitenkinimo ir pasitikėjimo tuo, kas vyksta Visatoje.
Jeigu kaklo čakra neišvystyta arba išsiderinusi, žmonėms darosi sunku save išreikšti, atsiranda asmenybės ir kūno sąsajos problemų. Dalis žmonių vengia kalbėti apie savo vidinius dalykus, jiems labai sunku rasti tam aiškių ir suprantamų žodžių. Tokie žmonės praradę kontaktą su subtiliosiomis energijomis ir neranda savęs. Dar kitiems atsiradusi baimė trukdo  išreikšti tikrąsias mintis, rasti patinkantį darbą, žlugdo ir taip silpną savęs vertinimą.
Būdingos šios čakros ligos: struma, skydliaukės, gerklų ir viršutinių bronchų sutrikimai, gerklės vėžys.
Vishuddha susijusi su šiais kūno organais: kaklu, sprandu, klausa, balso stygomis ir kalbos padargais, skydliauke, žandikauliais, plaučių viršutine dalimi, nervais, raumenimis ir rankomis.
Energijos spalva – žydra.
VI. ADŽNA (AJNA) – „TREČIOJI AKIS"

cakraAdžna, išvertus iš sanskrito kalbos, reiškia „vadovavimo centras". Ji atsakinga už sąmoningą suvokimą, vadovauja įvairiems protiniams sugebėjimams, atminčiai, valiai ir žinioms. Būtent ši čakra leidžia žmogui prisijungti prie pasąmonės ir intuicijos, suteikia gebėjimą suprasti Visatą ir priimti neverbalinius, t. y. nežodinius jos pranešimus. Adžna itin svarbi kūrybiniam darbui, –  ji  turi įtakos įkvėpimui. Čakros atvėrimas padeda pakilti virš materialaus pasaulio. Fiziniu lygiu ši čakra yra vadovavimo centrinei nervų sistemai centras. Dvasiniu ji lemia ekstrasensorinį, t. y. viršjausminį, suvokimą. Kuo atviresnė ir geriau subalansuota čakra, tuo laisviau ir plačiau mūsų jutimo organai pagauna įvykius, kurie fiziniam kūnui yra nematomi. Per šią čakrą sustiprinama minties ir žodžio galia.
Kai čakra atvira, žmogus pajėgia atpažinti, kada jį valdo emocijos ir mintys, visuomenės normos ir įpročiai. Jis gali pajusti savo tikrąjį pašaukimą, tai, kuo jis iš tiesų tiki, suvokti Visatos įstatymus, pagal kuriuos egzistuoja pasaulis. Šeštosios čakros darnios veiklos būklė išreiškiama aukštais intelektualiniais, protiniais ir filosofiniais gebėjimais, minčių tikslumu, aukštu moralumu, taip pat gebėjimu lengvai megzti ryšius su žmonėmis. Viena objektyviausių čakros stabilumo charakteristikų – įvairūs intuityvių gebėjimų pasireiškimai.
Kai Adžna veikia nedarniai, žmogus gyvenimą suvokia kaip materialių norų, kūno poreikių ir emocijų visumą. Ši būklė veda į ribotą pasaulio suvokimą – visa, kas neatitinka paties susidaryto modelio, skelbiama esant beprasmiška. Visa, kas susiję su dvasingumu, gali būti atmetama kaip „nelogiška, nemoksliška".  
Adžna susijusi su šiais mūsų kūno organais: centrine nervų sistema, veidu, akimis, ausimis, nosimi, mažuoju smegenų pusrutuliu, centrine nervų sistema, hipofize.
Energijos spalva – mėlyna.   
VII. SAHASRARA – KARŪNINĖ ČAKRA

cakraSahasrara, išvertus iš sanskrito kalbos, reiškia „lotoso žiedas". Karūninė čakra – tai žmogaus tobulumo centras. Ji išsidėsčiusi kaukolės viršuje (viršugalvyje) ir yra beribis žinių lobynas, o jos vystymosi laikas begalinis. Ji simbolizuoja išsilavinimą ir ryšį su aukščiausiais dvasinės sąmonės lygiais.  Sahasrara sujungia visų žemutinių energetinių centrų energiją.
Atsiskleidus šiai žmogaus čakrai, sąmonė visiškai rami, jis save suvokia kaip Esmės dalį. Kuo labiau tobulinama karūninė čakra, tuo dažniau bus patiriami momentai, kurie galų gale pavirs į nuolatinį pusiausvyros ir harmonijos su savimi ir su visa Visata pojūtį. Toks žmogus gyvena nebe pagal visuomenės, o pagal Visatos dėsnius. Jis gauna Visatos atsakymus  per savo dvasią, kuri yra visumos dalis. Jis turi viską, kas yra Visatos lobynuose, ir jaučia ne tiek poreikį „daryti", kiek poreikį „būti". Žmogus baimės, pykčio ir nepasitenkinimo emocijas suvokia kaip papildomą instrumentą supratimui ugdyti. Jis moka „nugrimzti" savyje, giliai analizuoti ir atsikratyti tų emocijų šaltinių.
 Jeigu karūninė cakra neišvystyta, žmogui atrodo, kad jis egzistuoja pats sau, neturėdamas ryšio su Esme ir Visata. Jis negali išsivaduoti nuo baimių ir prieštaravimų. Žmogus bijo mirties, nesugeba atskleisti savo sugebėjimų, nesijaučia laimingas. Jis gali jaustis neturįs gyvenimo pašaukimo, pykti pats ant savęs. Jam trūksta noro pajusti, „paragauti" gyvenimo pilnatvę, pasitikėjimo savimi ir pasauliu.
Šios čakros ligos tik pradeda plisti žemėje. Tai AIDS, Alzhaimerio ir kitos ligos.
Sahasrara susijusi su šiais mūsų kūno organais: galvos smegenimis ir viskuo, kas šiais žodžiais suvokiama.
 Energijos spalva – violetinė.
Auros spalvos

Aurą sudaro spalvoti atspindžiai, sklindantys iš įvairių kūno dalių, čakrų, ir astralinio, mentalinio švytėjimo atšvaitai. Pagal auros spalvos grynumą, kitų spalvų ir atspalvių priemaišas galima diagnozuoti fizinę ir dvasinę žmogaus būseną. Aura – tai daugiaspalvis žmogaus energijos spindėjimas. Kiekvienas žmogus turi tris auros sluoksnius: fizinių jėgų, intelektualinį ir emocinį. Tai trys būties sluoksniai ir trys biologinio lauko sklaidos požymiai.

Pakalbėkime apie pagrindines (bazines), pačias stipriausias spalvas, kurios kinta žmogui keičiantis. Jos tampa grynesnės ir atvirkščiai – drumsčiasi. Jei, deja, žmogus nusileido žemyn savo evoliucijos laipteliais, jo auros spalva visiškai pasikeičia arba pakinta jos atspalvis. Spalva, jos stabilumas, apimtis konkrečiu momentu priklauso nuo žmogaus būsenos. Spalvos supa kūną tarsi kylanti spiralė, taip pat srovena nuo galvos link kojų. Pagal auros spalvos pasikeitimą ir keitimosi greitį, vyraujančius atspalvius galima daug pasakyti apie žmogų.

RaudonaRaudona - tai emocijų, jėgos, energijos, džiaugsmo, matomos ir nematomos dvasinės ugnies, valios nugalėti, didelio jautrumo, pagaulumo, ambicingumo, darbštumo, pomėgio judėti, sportuoti, praktiškumo, materialumo spalva, valdovų, maištininkų simbolis. Raudona – karo, medžioklės, kraujo, pavojaus, bankroto, nusikaltimo spalva. Itin švari raudona su ryškiai geltonu apvadu – poreikis padėti kitam. Raudona su rudu atspalviu – nusikaltėlio, žmogžudžio lemtis. Raudona, sumišusi su gaisravietės dūmų atspalviu, byloja apie jusliškumą, gyvuliškas aistras. Graži raudona – gero vadovo spalva. Purpurinė raudona – tai išminties ir valdžios, pykčio, jėgos spalva. Tamsi raudona – ūmaus žmogaus, nestabilios nervų sistemos požymis. Nemaloniai raudona, purvino atspalvio arba itin tamsi spalva – blogas, piktas, nepatikimas, klastingas, kitus išnaudojantis žmogus. Skaisčiai raudona – veiklumas, nervingumas, impulsyvumas, polinkis į kraštutinį egoizmą. Skaisčiai raudoni blyksniai, panašūs į žaibus – rūstybė. Šie blyksniai juodame fone – rūstybė iš neapykantos ir pykčio, žaliame – rūstybė iš pavydo. Rūstumas norint apginti savo teises išreikštas raudonais blyksniais be jokio fono. Rožinė dažnesnė jaunų žmonių auroje. Ji būdinga žmonėms, skrajojantiems svajose, tikintiems pasakomis ir laukiantiems stebuklo. Jie atsipalaidavę, švelnūs, svajoja apie pakilią meilę, pirmenybę teikia komfortui, namų jaukumui. Realybė juos žlugdo. Suaugusių žmonių auroje rožinė spalva rodo užsitęsusi infantiliškumą, t. y. kūdikišką, vaikišką susikoncentravimą į savo asmenį. Raudonos spalvos buvimas auroje visada susijęs su tendencija į nervinį išsekimą. Rožinė su žydra – asmuo nepaklūsta normoms ir standartams, itin protingas, novatoriškas, išradingas. Jo vaizduotė beribė, menas unikalus, įmantrus ir keistuoliškas. Tokie žmonės geranoriški, mėgsta dėmesį, kartais elgiasi šokiruojančiai. Lengvai bendrauja, patogiai jaučiasi tarp įvairių žmonių. Tačiau jie nenori bent kiek įsipareigoti. Dažnai būna vieniši, visuomenės nesuprasti. Tai keliautojai, svetimų kultūrų tyrėjai, menininkai, rašytojai, išradėjai, modeliuotojai, dizaineriai, klounai, fotografai, humoristai, aktoriai. Jų gyvenimas painus ir neorganizuotas. Dažnos trumpalaikės vedybos. Sekse ieško nuotykio. Pasitraukia grakščiai ir gracingai. Renkasi greitą ir didelį uždarbį.

Gyvenimas su „raudonu" asmeniu – tarsi korida. Jie aktyvūs, nemėgsta laukti, patys kontroliuoja įvykių baigtį. Jiems patinka rodyti drąsą pavojingose situacijose.

Profesijos: gelbėtojas, kariūnas, boksininkas, chirurgas, barmenas, mechanikas, apsaugininkas, ugniagesys ir pan.

Auros harmoniją rodo žmogaus gyvumas, fizinė sveikata, dvasios jėga, stiprios emocijos nuo nusivylimo iki didžiulio džiaugsmo, staigumas, lyderio savybės, iniciatyvumas, susikaupimas, drąsa, seksualumas, aistra, erotiškumas.

Disharmoniją: pyktis, aršumas, nusivylimas, polinkis į prievartą, kerštingumas, nekantrumas, tironiškumas, despotiškumas, hiperaktyvumas, aistringumas.

Raudona spalva asocijuojasi su širdimi, lytiniais organais, kepenimis, šlapimo pūsle.

OranžinėOranžinė – tai Saturno ir gyvenimo jėgos spalva. Rytų religijos ją vadino Saulės spalva. Tačiau kitos religijos Saulės spalvą manė esant mėlyną. Oranžinė – malonumai, prabanga, šlovė, džiaugsmas, ugnis, liepsna, šiluma, kūryba, labdara. Ji rodo vyrišką prigimtį arba vyriškąją moteriškos natūros pusę. Auksinė oranžinė – gyvybingumas, savitvarda, savigarba, rudas atspalvis – savigarbos nebuvimas, nerūpestingumas, tinginystė. Auroje esant teisingos oranžinės spalvos – žmonės pagarbūs, humaniški, linkę padėti, turi kūrybinę gyslelę, gerą intuiciją, emocingi, pasitikintys savimi, gebantys bendrauti, būti atviri ir draugiški. Kartais ši spalva rodo stiprius sugebėjimus gydyti arba žmogaus fizinį augimą, emocinę savigydą. Rudai raudona – žmogus piktas, niekšingas (jo geriau vengti, nes jis atneš nelaimių), perdėtą jo seksualumą reikėtų nukreipti į kūrybą. Jeigu ši spalva regima greta kokio nors organo – tas organas serga, o žmogus greitai mirs. Jeigu ji matoma virš inkstų ir turi melsvai pilkus „dantelius" – inkstuose yra akmenų. Raudona spalva krūtinkaulio apačioje – nervų sutrikimas. Norint ilgai ir laimingai gyventi reikia riboti savo aktyvumą. Ruda spalva – galimas asocialumas ir nevisuomeniški poelgiai. Patamsėjusi ar blanki gelsvai raudona spalva – impulsyvi gyvenimo jėga apmiršta, prarandamas aktyvumas. Ruda su rausvu atspalviu – gobšumas, godumas. Tai Žemės spalva, rodanti stiprų ryšį su fizine plotme. Jeigu ji apgobia pėdas ir kojas – žmogus daug dirba fiziškai. Kartais, ypač jei spalva niūri ir išblukusi, tai silpstančios energijos ženklas. Žmonės, kurių auroje yra oranžinės spalvos, linkę į kepenų, virškinimo sistemos, inkstų, blužnies, kasos negalavimus.

Auros harmoniją rodo aktyvus protas, analitinis mąstymas, pasitikėjimas savimi, išradingumas, idėjų gausa, analitinis protas, gebėjimas gydyti, vidinis ir išorinis komunikabilumas. Disharmoniją – agresyvumas, konkurencinis mąstymas, neišprusimas, neraštingumas, dirbtinumas, prašmatnumas.
„Oranžiniai" žmonės – drąsuoliai, aštrių pojūčių ieškotojai, mėgsta varžytuves, kuriose į akis žvelgia pavojus. Jie realistai, harmoningi, pakilūs, ištvermingi, mėgsta iššūkius, vertina ne abstrakčias kalbas filosofinėmis temomis, o tikrą kovą su realybe. Profesijos: ugniagesiai, gelbėtojai, lenktynininkai, alpinistai, narai, akrobatai, detektyvai. Dalis jų turi pardavėjo, reklamos agento, kompanijos atstovo talentą.

GeltonaGeltona – dieviškosios Saulės spalva. Geltona auksinė reiškia stiprią sveikatą ir sėkmę, dvasinį turtingumą, įkvėpimą, laimę, šilumą, linksmumą, optimizmą, lengvumą. Žmonės su tokia aura sugeba savimi pasirūpinti, ramūs, lengvai mokosi. Jie guvaus proto, džiaugsmingi, draugiški, pasirengę padėti. Tai mokytojų, kūrėjų, stiprios dvasios, mėgstančių valdžią žmonių, mokančių koncentruoti jėgas ir valią, spalva. Jie gali daug ir produktyviai dirbti, pasirengę priimti naujas idėjas, organizuoti savo ir kitų poilsį. Ryškus vadovo ir organizatoriaus talentas. Auksinė geltona aura – žmogus dvasiškai ir morališkai sveikas. Įvairių atspalvių geltona byloja apie stiprų intelektą. Geltona spalva išreiškia svarbiausią psichologinį poreikį – atsiverti. Joje slypi viltis, veržimasis į džiaugsmą, laimę. Tai Merkurijaus ir intelekto spalva, bylojanti apie šviesų protą. Šie žmonės toleruoja ir padrąsina kitus savo gyvybingumu, skleidžia saulėtą žėrėjimą. Analitinis mąstymas jiems leidžia suvokti sudėtingus reiškinius. Rausvas geltonos spalvos atspalvis liudija apie drovumą. Jeigu tokie žmonės dar ir raudonplaukiai, greičiausiai jie turi nevisavertiškumo kompleksą, gali būti neryžtingi ir bevaliai, linkę paklusti kitų įtakai. Tamsi, drumzlina geltona rodo nervingą temperamentą ir sutrikusį mąstymą. Dėl šių savybių asmuo gali būti vienišas, egoistiškas ar perdėtai žavėtis jėga ir bet kokiais būdais siekti karjeros.

Profesijos: mokslininkas, politikas, verslininkas.

ŽaliaŽalia – tai augimo, mylinčios asmenybės, stiprios ir motyvuotos meilės, simpatiškos natūros spalva. Žalia – aukšti siekiai ir idealai, atsakomybė, harmoninga žemiškojo ir idealistinio prado jungtis. Ši spalva reiškia pastovumą, tvirtumą, kantrumą, paslaugumą, atsakingumą, koncentruotumą, lankstumą, pasitikėjimą savimi, aukštus moralinius principus, pasiaukojimą, tinkamą savo veiklos ir karjeros vertinimą. Tai ambicingi, trokštantys garbės, užsispyrę, atkaklūs, kartais (nelygu atspalvis) išpuikę, pasipūtę žmonės. Ryškiai žalia – asmenys subalansuoti, spinduliuoja taiką ir harmoniją. Jiems būdingas pakantumas, gebėjimas lengvai prisiderinti, taktiškumas, pagarbumas, gyvenimo išmintis. Iš jų srūva šiluma ir supratingumas, kiti jaučia jų palankumą. Žalia su auksine – bankininkų, kuriančių pasaulio gėrybes, solidžių, respektabilių, t. y. garbingų, orių žmonių, atsidavusių tėvų, sociologų, psichologų ir visų, siekiančių gerų idealistinių permainų šalia savęs ir pasaulyje, spalva. Graži žalia – aukščiausių vibracijų spalva. Tai energijos, jaunystės, mokymosi, fizinio augimo, vilties, žmogaus ir gamtos atsinaujinimo, nemirtingumo, moteriška, neutrali spalva. Ji asocijuojasi su vandeniu, retokai būna vyraujanti, tačiau labai gerai, jeigu jos yra auroje nors truputis. Smaragdinė, ypač su melsvu žaižaravimu, – pagrindinė gydanti spalva. Sodrūs smaragdo tonai rodo sveiką stabilumą, su užuojauta derinamą meilę. Jos beveik visada būna gydytojų, sveikatintojų, mokytojų ir medicinos seserų auroje. Jei žalia spalva artima mėlynai – itin ryškus gebėjimas gydyti, jei artimesnė geltonai – tie gebėjimai menkesni. Derinys raudonos ir žalios – žymus gydytojas, chirurgas, itin išsilavinęs žmogus. Vien žalia – puikus gydytojas ar puiki slaugė. Žalia su žydromis srovėmis – aukštas intelektas. Šviesiai salotinė – psichologinis išprusimas. Purvinai žalia – pavydus. Citrininė geltonai žalia (labiau geltona) – melagingos natūros požymis.

Nesant auroje žalios vystosi per didelis jautrumas, dirglumas, nervingumas ir betikslis hiperaktyvumas.     Tamsi drumzlina žalia rodo buitišką, nelanksčią asmenybę, širdies centro blokadą ir būtinybę gydytis. Stiprios emocijos gali nelauktai išsiveržti ir tarpusavio santykiai išsiderinti.

Apie harmoniją byloja komunikabilumas, augimas, keitimasis, kūno ir dvasios vieningumas. Disharmoniją rodo pavydumas, pesimizmas, paviršutiniškumas, sentimentalumas.

MėlynaMėlyna – dvasinio augimo, intelekto, intuicijos, emocingumo, meditacijos, bendravimo spalva. Ji byloja apie išskirtinę žmogaus vertę. Ši spalva simbolizuoja amžinybę, pastovumą, taikingumą, lojalumą, jausmų stiprumą. Geri visi mėlyni atspalviai, kuo jie sodresni, tuo geresni. Tamsiai mėlyna – žmogus surado savo pašaukimą ir jam atsidavė. Tačiau tamsiai mėlyna kartais yra depresijos ženklas, kai žmogų nuvilia lūkesčiai, arba jis vargsta gindamas svetimas idėjas labiau už savąsias. „Mėlynieji" – neeiliniai, itin išvystytos intuicijos, permainingos nuotaikos žmonės. Dažniausiai tai stiprių jausmų, dvasiškai subrendę žmonės, paskyrę gyvenimą nesavanaudiškai tarnystei mokslui, menui ar visuomeninei veiklai. Tai Jupiterio, vadovaujančio kilnioms mintims ir dvasinei brandai, spalva, bylojanti apie altruizmą, kūrybingumą, jautrumą, intuityvumą, susikaupimą. Jiems būtina ramybė, tyla, taika, meilė, nemėgsta rungtyniauti, kartais mėgaujasi vienatve. Jų prioritetai – dvasingumas ir tobuli tarpusavio santykiai. Viską priima kaip antena. Švari ryški žydra rodo gerą ir jautrią, mylinčią, rūpestingą, mėgstančią padėti kitiems natūrą, o tamsesnė – gebėjimą bendrauti, ilgai kalbėtis. Blyškiai žydra byloja apie neryžtingumą, neapsisprendimą, bet didžiulį veržimąsi tobulėti. Šiam žmogui dažnai skauda galvą, širdį, bet jis renkasi teisingą kelią. Šviesiai mėlyna (akvamarinas) – itin veržlus, gana tobulas žmogus. Blanki arba drumsta žydra spalva rodo nepakankamą energiją, vienatvę, depresiją, melancholiją. Tai izoliacijos ir apleisto (palikto) žmogaus savijautos išdava. Mėlyna aura pasitaiko gailestingumo seserų, rašytojų, dainininkų, poetų, filosofų, dailininkų, keliautojų, aktorių, muzikų, rašytojų ir žmonių, siekiančių tiesos, grožio ir harmonijos.

IndigoIndigo (alyvinė) spalva rodo stiprų vidinį pagaulumą (empatiją), taikos ir ramybės jausmą. Švari ryški indigo spalva liudija gilius jausmus ir stiprią intuiciją. Bendravimas atviras ir tikslus, prisiliečiant su meile. Ši spalva būdinga žmonėms, ieškantiems savo pašaukimo arba tikėjimo. Kai šie žmonės ras gyvenimo tikslą, indigo spalva pereis į mėlyną. Kai tik žmogus pasuks teisinga kryptimi, mėlyna spalva taps natūraliu dvasios spindėjimu. Indigo – švara, ramumas, jausmų gilumas, artistiškumas, vidinės vertybės. Tamsi, drumsta indigo rodo nepakankamą fizinę energiją, prislopintas emocijas, melancholiją. Įsigilinimas į savo vidinį pasaulį gali priversti pasijusti izoliuotam, vienišam arba paliktam.

Indigo ir violetinė glaudžiai susijusios, viena nuo kitos priklausomos spalvos. Žmonės, kurių auroje vyrauja indigo spalva, giliai religingi. Rožinės dulkelės auros indigo spalvoje byloja apie degradaciją –

Apie harmoniją auroje byloja įkvėpimas, pusiausvyra, gebėjimas gydyti ir regėti aurą, vidinė ramybė, visuotinės Dievo globos pojūtis.

Disharmoniją: pasididžiavimas, užsispyrimas, santūrumas, uždarumas, valdingas požiūris į gyvenimą.

Kartais indigo, violetinė ar purpurinė aura byloja, kad žmogus turi problemų dėl širdies arba skrandžio veiklos. 

VioletinėVioletinė spalva sujungia ugningą dinamišką raudoną su šalta ramia žydra. Tai filosofų, poetų, tiesos pažinimo spalva. Ryški violetinė – aukštas mentalinis lygis, magija, intuicija, kartais net aiškiaregystė. Violetinė – charizmatiškų, žavių, žaismingų ir geranoriškų žmonių, gyvenančių susikurtomis originaliomis svajonėmis, spalva. Švari, ryški violetinė – originalus, artistiškas, švelnus ir dvasingas, mėgstąs intelektualų ir dvasinį bendravimą, keliones asmuo, galbūt laisvamanis, revoliucionierius. Tai stiprios, dinamiškos, valdingos asmenybės, kurios tarsi magnetai traukia kitus. Blanki violetinė – gilūs jausmai, paslaptingų nepaaiškinamų reiškinių trauka. „Violetiniai" - turtingiausi žmonės. Jie mėgsta darbą, greitį, nebijo pavojų. Myli vaikus ir jaučia emocinį ryšį su jais, moko juos savo pavyzdžiu. „Violetiniai" vaikai – lyderiai, mėgsta skaitymą, meną. 

Žmonės, kurių auroje yra indigo, violetinės spalvos, linkę į širdies ir skrandžio, skydliaukės susirgimus, vegetatyvinę distoniją ir neurozes.

Apie harmoniją byloja atsidavimas, intuityvumas, kūrybingumas ir kuriamasis darbas, supersensoriniai gebėjimai, gebėjimas susiurbti dvasinę informaciją, meditaciniai santykiai, transformacija ir transcendentiškumas.

Disharmonija: neteisingumas, nepakantumas, impotencija, polinkis į juodąją magiją, liguistas aukojimasis.

BaltaBalta spalva. Visą spalvų spektrą apima balta spalva. Ji yra septynių evoliucijos lygių vystymosi sintezė ir balansas. Tai kosminės energijos spalva, gerumo, sėkmės, apsivalymo, mirties baimės ir ašarų nebuvimo, brandos ženklas. Balta susijusi su atmintimi, tiksliau – jos praradimu, nes balta spalva įtraukia, susiurbia. Ji rodo nušvitusią sąmonę, sujungtą su dvasine energija. Balta aura – dvasingumas, stiprus dieviškojo prado suvokimas, kosminė išmintis, nepriklausomybė, žmones traukiantis vidinis švytėjimas. Tai laimės, proto ramybės, vidinio taurumo, susiliejimo su aukščiausia gamtos harmonija ir energija spalva. Balta įkūnija tyrumą, palaimą, šventumą, atidų požiūrį į tradicijas ir praeitį, meilę ir supratimą tų, kas grimzta į praeitį.

Maži vaikai, sveikatintojai, valdantys energiją, maldingi žmonės dažnai turi baltą aurą. Jeigu mūsų sielos būtų absoliučiai harmoningos, visos spalvų bangos susilietų ir mūsų aura būtų tyrai balta. Tokia buvo Kristaus aura, ją galima įžvelgti visuose jo atvaizduose, ypač vaizduojančiuose prisikėlimą. Stipri balta energija gali nušviesti pačią tamsiausią aurą, išvaikyti, neutralizuoti blogį. Nors vienam šviesiam žmogui apsigyvenus regione, rimsta agresija ir žemos žmonių aistros. Įvairioms terapijos formoms, meditacijai, gydymui arba sąmonės transformavimui balta spalva būtina kaip terpė. Deja, suaugusiųjų auroje balta spalva regima retokai.


Peržiūrų: 12472 | Pridėjo: virgis | Reitingas: 3.9/9
Viso komentarų: 5
0  
1 RmXas   (20.04.2011 16:54) [medžiaga]
Dekingas uz sita straipsni smile

-1  
2 andzelika   (21.04.2011 13:32) [medžiaga]
myliu,Virgi tave,ir noriu taves

0  
3 saulius   (09.05.2011 19:36) [medžiaga]
O kodel 7 ? yra kitokiu nuomoniu
http://rutube.ru/tracks/2324179.html?v=d4c2e4387215012c5e2d92d5bedbf1fd

0  
4 mulki šarlatanai raganiai   (15.02.2012 19:56) [medžiaga]
ir durniui aišku. kad žmogus šiltas, tody kažkokia šiluma išen anuo aina, aurą ar aurorą sugalvojo šarlatanai, kad neva jie mato ją. nereikia matyt. jei žmogui kažkas sutrinka, ans pats jaut savo organuosa šaltį. užtenk konjakėlio šlajkkelš, pasitaiso kaip mat, nereik tų šarlatanų, kure kalbas su nelabuoju, taras, kaip apmulkynt musus.

0  
5 kasdie   (03.03.2012 14:42) [medžiaga]
ekstrasensai, kad mundreu naudoj tun aurų, nesąmonė, jokia ty aurora žmogaus neveikia, nebent klaipėdo.

Имя *:
Email *:
Код *:
Tinklapio meniu
Įėjimo forma
Paieška
Kalendorius
«  Balandis 2011  »
PRANTTRKETPENKTŠEŠTSEKM
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Užrašų arhyvas
Statistika

Tinkle viso: 2
Svečių: 2
Vartotojų: 0